Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Jihlava Jihlava - prodejna-servis
Fritzova 4
tel. 776 458 817
Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod - prodejna-servis
Dolní 227
tel. 730 517 388
Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Plzeň Plzeň - prodejna-servis
Koterovská 48, roh Sladkovského
tel. 605 506 159

BATERIE

BATERIE - ENERGIE SBALENÁ NA CESTU ...

Najčastější dotaz zákazníků - samozřejmně je to jedna z důležitých informací která všechny zajímá. 

Cena, kvalita, výkon  baterie ovlivňuje logicky na elektrokole a elektroskutru nejen dojezd, ale i  váhu, životnost, hodnotu investice.

Jedna důležitá informace - za 4 sezony prodeji, servisu elektokol a elektroskutru jsme zatím  neprodali náhradní baterii  Li-ion náhradou za původní !!! Obavy o kvalitu a životnost baterí nejsou tedy na místě.

Samozřejmně baterie stárnou, klesá jejich kapacita , ale pokles to není nijak dramatický , spíše naopak. V teoretické rovině udavaných 1000 dobíjecích cyklů ( vybitá batere - nabitá baterie) se v praxi dostáváme při dobíjení např. z 60 % na 100 % na daleko větší počet cyklů. Podotýkáme že v teoretické rovině. Dojezd standartního elektrokola při plném využití motoru je cca 50 km * 1000 dobíjecích cyklů jedna se o jízdní dojezd nasčítaných 50 000 km ! Pokud bychom použili byť jen 50% je z toho úctihodných 25 000 km a to je hodnota opravdu dostačující.

Baterie do elektrokola a elektroskutru se navíc v případě snížené kapacity navíc nemusí měnit, ale dá se jednoduše opravit - tedy nebudete muset kupovat celou novou baterii - u elektrokola - 6000 Kc - 9 000 dle typu , ale repasovat v ceně cca od 5000  Kč a dále využívat vyhody svého elektrokola a elektroskutru.

Důležitým vodítkem jakou zvolit baterii je tedy spíše to k čemu bude zákazník elektrokola či elektroskutru. Na jízdu do zaměstnání postačuje baterie s kapacitou nižšší  a na cestování celodenní spíše rozhoduje výbava elektrokola, zpřevodování, váha a elektronika která využívání motoru a baterie ovládá.

TYPY BATERIÍ


OLOVĚNÉ

- jednoduchá baterie, výborný výkon, nízká cena, vysoká váha, dobíjecíh 500 cyklů - teoretických, spíše se udává živostnost  4 - 7 let. Používá se v levnějších elekrokolech a elektroskurech z důvodu ceny, jasnou nevýhodou je váha.Olověná/olověná baterie se může dobíjet kdykoli a nemá pamětový efekt. Doba dobíjení je činí 2 Ah  / hodina tedy 4 - 8 hodin, u elektroskutru s olověnou - gelovou baterií  i 5 Ah / hod tedy až 7 hodin při 32 Ah baterii.

Kapacita - 8 - 14 AH - při 36 V - tedy až 504 Watthodin (značka Wh)

 

LI-ION

- nejčastější a nejspolehlivější baterie skládající se z cca desítí článků ( možná výměna), výborný poměr cena x výkon x váha.

Lehké baterie Li-ion nemají pamětový efekt, jsou na rozdíl od gelových baterií chráněny před uplným vybitím BMS obvodem a můžou se kdykoli dobíjet bez ztráty kapacity.

Počet dobíjecích cyklů 750 - 1000, napětí 24 - 48 V, nejčastěji 36 V při kapacitě 8 - 25 Ah, nejčastěji 13 Ah,  tedy 468 Watthodin (značka Wh), u špičkových modelů přesahuje hranici 600 Watthodin (značka Wh).

 

LiFePO4

- vylepšená verze baterie Li-ion jedna z nejmodernějších baterí s obovským počtem dobíjecích cyklů. Pomalu se začínají prosazovat u elektrokol, v případě etablovaného výrobce Akumoto - elektrické skutry  se uvádí teoritická živostnost až 10 let, 40 000 km a 2000 dobíjecích cyklů. Vyšší cena a větší rozměr je jediné omezení jinak výborného typu baterie.

Kapacita 10 - 18 Ah, napětí zvýšené 37 V, uchovaná práce přesahující až 600 Watthodin (značka Wh) u špičkových modelů.

V současné době nejsou v nabídce.

Měření baterie 

Nabízíme změření všech typů baterií, nejen do elektrokol, vozítek, ale i statovací baterie naším specializovaným přístrojem. Baterie měříme v zátěži, na výstupu od nás obdržíte vytištený záznam s grafem a informaci o stavu vaší baterie. 

Otestování trvá několik hodin a baterie nám prosím dodejte řádně dobité.

Na základě stavu vaší baterie vám navrhneme možnosti repase baterie a to vhodnou kapacitu, která může být podstatně vyšší než původní hodnota, navíc ze značkových článků.

Cena měření je 450 Kč s DPH, v případě následné repase je 250 Kč ( pokud je baterie s minimální kapacitou měření se neprovádí).

Baterii nám také můžete zaslat poštou - vždy s nabíječkou (popsat baterii a nabíječku) cena se zvýší o doběrečné a poštovné - cca 200Kč

POPTAT ZDE 

 

 

Elektro-bicykl.cz

Infolinka : 737 00 78 75

E-mail: info@elektro-bicykl.cz


Jihlava - prodejna-servis
Fritzova 4
tel. 776 458 817


Havlíčkův Brod - prodejna-servis
Dolní 227
tel. 730 517 388


Plzeň - prodejna-servis
Koterovská 48, roh Sladkovského
tel. 605 506 159

Prodejna Havlíčkův Brod

Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Havlíčkův Brod Fotomapa - Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Havlíčkův Brod

Kudy k nám - prodejna Jihlava

Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Jihlava Fotomapa - Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Jihlava

Kudy k nám - prodejna Plzeň

Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Plzeň Fotomapa - Kudy k nám - prodejna elektro-bicykl Plzeň
Přihlášení k odběru novinekPřihlášení k odběru novinek
E-mail:

CZIN.eu aaainternet
Naakup.cz
Katalog E-shopů


PARTNEŘI

Logo Essox Logo Dostupné půjčky

© 2010-2015 Elektro-bicykl.cz | Bannery
Tvorba internetových prezentací webyvysocina.cz
TOPlist